2004 ampumakilpailujen tulokset:

 SML:n Keski-Suomen piirin hirven ja luodikon piirinmestaruuskilpailut pidettiin Saarijärven uimahallin ilma-aseradalla 21.3. Saarijärven Ampujat vastasivat kilpailujen järjestämisestä.

Hirvi:

M-sarja:

1) Ville Häyrinen Marjot. Erä 192 2) Jani Lingren E-K Säkä 189 3) Juha Nieminen Pyhäm. Erä 189 4) Vesa Rajakangas Tarhan Jahti 187 5) Kari Äikäs Juoksl. Erä 186 6) Mikko Kautto Vuosk. Paukku 186 7) Asko Weijo Varman Kumu 184 8) Raimo Hurskainen Kytök. Kävijät 166 9) Tomi Saarisilta Suovanl. Em. 91 10) Juha Honkanen Rahkolan Ek 84 11) Jukka Kananen Louhun E-P. 83 12) Heikki Säynätmäki E-K Säkä 78 13) Markku Vanhala Kuukan Em. 66 14) Esko Janhonen Kalmarin Em. 57.

M50-sarja:

1) Hannu Kauppinen Louhun E-P. 192 2) Veikko Hakala E-K Säkä 182 3) Kari Puttonen Saaril.Ms. 177 4) Mauri Kauppinen Vuosk. Paukku 171 5) Aimo Piispanen Louhun Em. 171 6) Mauno Kauppinen Vuosk. Paukku 81 7) Eero Kekäläinen Jylhänp Ms. 77.

M60-sarja:

1) Antero Kemppainen Pyhäm. Erä 176 2) Markku Laine Ruinun Jahti 170 3) Seppo Aarnio Liev. KMM. 168 4) Alpo Toikkanen Lannev. Jahti 157 5) Martti Silvennoinen Jylhänp. Ms. 144.

M70-sarja:

1) Toivo Sneck Rahkolan Ek 179 2) Kalle Hakala E-K Säkä 139 3) Esa Honkonen LKM 138 4) Aapo Haahkala Tarhan Jahti 131.

N-sarja:

1) Päivi Heikkilä Lavikon Em. 175 2) Tatjana Rajakangas Tarhan Jahti 153 3) Helena Hurskainen Kytök. Kävijät 147. 4) Natalia Lahti Haapamäen Ms. 87.

N-20- sarja:

1) Maria Puustinen Sum.Um. 165.

S 16-sarja:

1) Joonas Hurskainen Kytök. Kävijät 174 2) Petri Ollikainen Ruinun Jahti 172 3) Aila Puustinen Sum.Um. 168 4) Mikko Särkkä Henk.jäsen 152.

Luodikko:

M-sarja:

1) Jani Lingren E-K. Säkä 186 2) Tomi Saarisilta Suovanl. Em. 185 3) Kari Äikäs Juoksl.Ms. 184 4) Mikko Kautto Vuosk. Paukku 182 5) Vesa Rajakangas Tarhan Jahti 180 6) Jukka Kananen Louhun E-P. 179 7) Heikki Säynätmäki E-K. Säkä 179 8) Juha Nieminen Pyhäm. Erä 178 9) Asko Weijo Varman Kumu 176 10) Raimo Hurskainen Kytök. Kävijät 165 11) Jarmo Niemi Jyväsk. MY. 87 12) Ville Häyrinen Marjot. Erä 87 14) Esko Janhonen Kalmarin Em. 75

13) Markku Vanhala Kuukan Em. 68

M50-sarja:

1) Veikko Hakala E-K. Säkä 187 2) Hannu Kauppinen Louhun E-P. 184 3) Mauri Kauppinen Vuosk. Paukku 177 4) Kari Puttonen Saaril. Ms. 174 5) Mauno Kauppinen Vuosk. Paukku 171 6) Aimo Piispanen Louhun E-P. 86 7) Eero Kekäläinen Jylhänp. Ms. 78.

M60-sarja:

1) Seppo Aarnio Liev. Kala ja Ms. 169 2) Markku Laine Ruinun Jahti 159 3) Martti Silvennoinen Jylhänp. Ms. 153 4) Alpo Toikkanen Lannev. Jahti 150 5) Antero Kemppainen Pyhäm. Erä 132.

70-sarja:

1) Toivo Sneck Rahkolan Ek. 147 2) Aapo Haahkala Tarhan Jahti 144 3) Esa Honkanen LKM. 100 4) Kalle Hakala E-K. Säkä 70.

N-Sarja:

1) Päivi Heikkilä Lavikon Em. 181 2) Tatjana Rajakangas Tarhan Jahti 179 3) Helena Hurskainen Kytök. Kävijät 160

4) Arja Hakala Sum.Um. 132 5) Natalia Lahti Haapamäen Ms. 73.

N20-sarja:

Maria Puustinen Sum:Um. 156.

S16-sarja:

1) Noora Leppäketo Joutsan Ms 181 2) Joonas Hurskainen Kytök. Kävijät 180 3) Aila Puustinen Sum.Um. 169 4) Petri Ollikainen Ruinun Jahti 51 5) Mikko Särkkä Henk.jäsen 144.

S12-sarja:

1) Leena Puustinen Sum.Um. 193 2) Salla Aronen Lapinj.Ms. 169.

 

 Suomen Metsästäjäliiton (SML:n) Keski-Suomen piirin katsastuskilpailu metsästyshaulikossa Pihtiputaalla 22.5.2004, järjestäjänä Putaan Erämiehet ry.

Metsästyshaulikko

S-16

1. Paanala Anssi Kuukan Erämiehet 38

2. Paanala Tero Kuukan Erämiehet 28

M-20

1. Aho Esa Vuoskosken Paukku 38

M

1. Poikonen Markku Havukka ry 48

2. Kuhno Kari Henkilöjäsen 44

3. Sahlstöm Juhani Viitasaaren Metsästysyhdistys 43

4. Koskela Arto Lapinjärven Metsästysseura 42

5. Hämäläinen Heikki Putaan Erämiehet 22

6. Paananen Vesa Sorvasolan Erä 22

7. Halla-aho Jarmo Muurasjärven Metsästäjät 21

8. Nieminen Teijo Ilomäen Erä 21

9. Lyytikkä Pekka Kytät ry 21

10. Jämback Markku Havukka ry 20

M-50

1. Kokkinen Antero Havukka ry 47

2. Kovanen Jukka Erä-Äijät 46

3. Kekki Tauno Valkolan Jahti 39

M-60

1. Pohjonen Risto KarMAS 43

2. Kinnunen Raimo Oulun piiri 40

3. Kauppinen Jorma Louhun Eräpojat 35

4. Laahanen Mauri Louhun Eräpojat 16

5. Jokinen Pertti Uuraisten Erämiehet 15

M-70

1. Aalto Mikko Metsästysseura Lento 30

2. Majanen Ensio Varman Kumu 24

 

JMY ILTA CUP 2004

TULOSLUETTELO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LUODIKKO   

 

 

YHTEISTULOS: KOLME PARASTA TULOSTA LASKETAAN

 

 

 

 

 

1.

2.

3.

4.

5.

6.

yhteensä

 

1

Tomi Saarisilta

97

98

95

98

96

96

293

*

 

2

Jarmo Niemi

93

97

92

98

96

98

293

*

 

3

Heikki Säynätmäki

 

 

97

93

 

96

286

 

4

Jani Lindgren

 

 

95

 

94

96

285

 

5

 Vesa Rajakangas

84

90

93

90

95

94

282

 

6

Jorma Lehtonen

 

90

 

91

96

93

280

 

7

Tuomo Ylönen

86

 

86

92

93

94

279

 

8

Anne-Mari Saarisilta

89

 

90

95

92

 

277

 

9

Matti Hokkanen

 

90

93

94

 

 

277

 

10

Matti Valkonen

 

87

92

93

90

 

275

 

11

Eero Kekäläinen

92

88

91

91

91

90

274

 

12

Tatjana Rajakangas

82

79

77

82

84

91

257

 

13

Kalle Hakala

 

 

49

 

50

79

178

 

14

Pentti Hämäläinen

80

83

 

 

 

 

163

 

15

Seppo Aarnio

 

80

 

65

 

 

145

 

16

Martti Silvennoinen

 

78

 

 

 

 

78

 

17

Mika Koppeli

 

62

 

 

 

 

62

 

18

Kuisma Niemelä

 

 

54

 

 

 

54

 

19

Jere Vilkkinen

 

47

 

 

 

 

47

 

20

Yrjö Asp

 

19

 

 

 

 

19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JMY ILTA CUP 2004

TULOSLUETTELO

 

HIRVI    100 m, 10 ls juoksevaan hirveen

 

YHTEISTULOS: KOLME PARASTA TULOSTA LASKETAAN

 

 

 

 

1.

2.

3.

4.

5.

6.

yhteensä

1

Jorma Lehtonen

97

94

97

92

97

95

291

2

Tuomo Ylönen

81

96

96

92

96

94

288

3

Jani Lindgren

 

 

95

 

93

98

286

4

Matti Hokkanen

 

94

95

96

 

 

285

5

Tomi Saarisilta

88

89

93

82

91

93

277

6

 Vesa Rajakangas

89

94

88

82

88

89

272

7

Eero Kekäläinen

88

83

76

93

83

89

270

8

Joni Syrjälä

82

88

89

85

85

92

269

9

Heikki Säynätmäki

 

 

95

83

 

81

259

10

Mika Koppeli

86

85

84

79

 

71

255

11

Matti Mäkinen

 

85

78

86

82

82

253

12

Tatjana Rajakangas

65

83

71

81

86

76

250

13

Tapio Syrjälä

79

82

86

81

77

 

247

14

Seppo Aarnio

 

79

 

82

 

77

238

15

Anne-Mari Saarisilta

76

 

58

74

72

 

222

16

Kalle Hakala

 

 

78

 

71

58

207

17

Urmas Weijo

60

56

44

53

58

66

184

18

Juha Mieskonen

 

 

83

 

87

 

170

19

Pentti Hämäläinen

78

88

 

 

 

 

166

20

Yrjö Asp

 

65

52

45

 

47

164

21

Mikko Kankainen

 

31

48

 

18

36

115

22

Mikko Ylönen

 

 

 

 

88

 

88

23

Ilkka Kivioja

 

 

87

 

 

 

87

24

Juha Nieminen

 

78

 

 

 

 

78

25

Jere Vilkkinen

 

44

 

 

 

 

44

26

Olavi Heponen

 

7

 

 

 

 

7

 

Saarijärven Pyssylässä 05.06.04 katsastettiin ampujia SML:n Keski-Suomen piirin SM-kilpailuihin

jotka ovat Tampereella heinäkuussa. Järjestelyvuorossa oli Rahkolan Eränkävijät ry.

Hirvi: Luodikko:

M-sarja: M-sarja:

1) Jarmo Niemi JMY 136 1) Jarmo Niemi JMY 140

2) Tuomo Ylönen Sum.Um. 129 2) Jani Lingren E-K Säkä 137

3) Kari Äikäs Juokslahden Ms 127 3) Heikki Säynätmäki E-K Säkä 131

4) Vesa Rajakangas Tarhan Jahti 126 4) Kari Äikäs Juokslahden Ms 130

5) Heikki Säynätmäki E-K Säkä 125 5) Tuomo Ylönen Sum.Um. 129

6) Jani Lingren E-K Säkä 122 6) Jukka Kananen Louhun Ep 128

7) Joni Syrjälä Lehtoperän Em 120 7) Marko Honkonen TMS 124

8) Jukka Kananen Louhun Ep 108 8) Vesa Rajakangas Tarhan Jahti 118

9) Marko Honkonen TMS 107

M50:

N-sarja 1) Eero Kekäläinen Jylhänperän Ms 112

1) Tatjana Rajakangas Tarhan Jahti 114 2) Mauri Kauppinen Vuoskosk. Paukku 111

2) Päivi Heikkilä Lavikon Em 108 3) Kari Puttonen Saarilammen Ms 111

4) Aimo Piispanen Putaan Em 108

M50: 5) Matti Mäkinen Kuhaniemen Em 93

1) Pentti Hämäläinen Sum.Um 117 6) Pentti Hämäläinen Sum.Um 75

2) Eero Kekäläinen Jylhänperän Ms 115

3) Matti Mäkinen Kuhaniemen Em 112 M60:

4) Kari Puttonen Saarilammen Ms 112 1) Pertti Harju Joutsan Ms 102

5) Tapio Syrjälä Lehtoperän Em 112 2) Seppo Aarnio Lievestuoreen KMM 101

6) Aimo Piispanen Putaan Em 102 3) Martti Silvennoinen Jylhänperän Ms 101

7) Mauri Kauppinen Vuoskosken Paukku 99 4) Markku Laine Ruinun Jahti 100

M60: M70:

1) Martti Silvennoinen Jylhänperän Ms 118 1) Ilkka Tuomainen TMS 98

2) Seppo Aarnio Lievestuoreen KMM 114 2) Toivo Sneck Rahkolan Ek 82

3) Pertti Harju Joutsan Ms 109 3) Hakala Kalle E-K Säkä 62

4) Markku Laine Ruinun Jahti 106 4) Tapio Aho Lento ry 57

5) Pentti Hakkarainen Saunakylän Em 62

N-sarja:

M70: 1) Tatjana Rajakangas Tarhan Jahti 126

1) Toivo Sneck Rahkolan Ek 110 2) Arja Hakala Sum.Um 83

2) Kalle Hakala E-K Säkä 100

3) Urmas Weijo Sum.Um 95

4) Ilkka Tuomainen TMS 86

5) Esko Hakkarainen Konginkankaan Em 70

S16:

1) Antti Niemelä Riihon Hirvimiehet ry 86

 

TULOKSET 15:44 64

Piiriottelu PS-KS 6.6.2004 Suonenjoella

LUODIKKO

sarja etunimi sukunimi seura AK. LK. lopputulos r1 r2

M 26

1 Tomi Saarisilta KS 48 45 93 89 182 0 0

2 Esa Niskanen PS 50 45 95 86 181 0 0

3 Marko Sikanen PS 49 43 92 85 177 0 0

4 Jani Lindgren KS 46 42 88 87 175 0 0

5 Pertti Miettinen PS 48 43 91 84 175 0 0

6 Juha Väätäinen PS 48 40 88 85 173 0 0

7 Jarmo Niemi KS 46 46 92 79 171 0 0

8 Jukka Kiimalainen PS 48 43 91 79 170 0 0

9 Eero Huttunen PS 47 41 88 81 169 0 0

10 Tuomo Ylönen KS 50 40 90 78 168 0 0

11 Kari Puustinen PS 47 43 90 78 168 0 0

12 Matti Räsänen PS 49 43 92 73 165 0 0

13 Ari Savolainen PS 47 41 88 71 159 0 0

14 Jorma Lehtonen PS 47 40 87 0 87 0 0

15 Heimo Konttinen PS 46 40 86 0 86 0 0

16 Jukka Kananen KS 46 39 85 0 85 0 0

17 Mikko Markkanen PS 44 40 84 0 84 0 0

18 Rauno Savolainen PS 39 40 79 0 79 0 0

19 Olavi Jetsonen PS 45 33 78 0 78 0 0

20 Vesa Rajakangas KS 45 33 78 0 78 0 0

21 Juhani Parviainen PS 46 32 78 0 78 0 0

22 Heikki Partanen PS 46 31 77 0 77 0 0

23 Harri Hyvönen PS 35 27 62 0 62 0 0

24 Pekka Rissanen PS 35 27 62 0 62 0 0

25 Pekka Nenonen PS 37 22 59 0 59 0 0

26 Jarno Yliskoski PS 24 26 50 0 50 0 0

M20 1

1 Mikko Kärkkäinen PK 50 38 88 86 174 0 0

1

LUODIKKO

sarja etunimi sukunimi seura AK. LK. lopputulos r1 r2

M50 9

1 Kari Puttonen KS 47 43 90 81 171 0 0

2 Heimo Kauppinen PS 50 43 93 76 169 0 0

3 Aimo Piispanen KS 50 38 88 76 164 0 0

4 Seppo Pitkänen PS 49 38 87 72 159 0 0

5 Heikki Säynätmäki KS 48 40 88 69 157 0 0

6 Eero Kekäläinen KS 49 37 86 0 86 0 0

7 Pauli Jalkala PS 47 34 81 0 81 0 0

8 Raimo Heiskanen PS 45 32 77 0 77 0 0

9 Matti Mäkinen KS 29 26 55 0 55 0 0

M60 16

1 Hannu Kauppinen KS 50 36 86 77 163 0 0

2 Pekka Pakarinen PS 47 38 85 77 162 36 0

3 Kalevi Komulainen PS 49 38 87 75 162 34 0

4 Tapio Huttunen PS 46 41 87 69 156 0 0

5 Pertti Harju KS 49 41 90 50 140 0 0

6 Martti Silvennoinen KS 46 38 84 0 84 0 0

7 Mikko Markkanen PS 47 37 84 0 84 0 0

8 Kalle Huovinen PS 38 38 76 0 76 0 0

9 Kalevi Vesterinen PS 42 30 72 0 72 0 0

10 Pentti Vatanen PS 44 25 69 0 69 0 0

11 Seppo Aarnio KS 41 26 67 0 67 0 0

12 Markku Laine KS 32 33 65 0 65 0 0

13 Martti Halonen PS 42 23 65 0 65 0 0

14 Matti Kääriäinen PS 37 24 61 0 61 0 0

15 Pauli Konttinen PS 44 14 58 0 58 0 0

16 Otto Kuosmanen PS 33 21 54 0 54 0 0

2

LUODIKKO

sarja etunimi sukunimi seura AK. LK. lopputulos r1 r2

M70 7

1 Ilkka Tuomainen KS 49 29 78 77 155 0 0

2 Matti Simonen PS 41 32 73 54 127 0 0

3 Sulo Hämäläinen PS 43 24 67 44 111 0 0

4 Toivo Sneck KS 39 21 60 28 88 0 0

5 Aapo Haahkala KS 46 15 61 7 68 0 0

6 Esko Hakkarainen KS 25 24 49 0 49 0 0

7 Kalle Hakala KS 19 4 23 0 23 0 0

N 3

1 Tatjana Rajakangas KS 37 38 75 82 157 0 0

2 Kaija Yliskoski PS 38 29 67 49 116 0 0

3 Kaija Häyrinen PS 29 27 56 0 56 0 0

N20 1

1 Anne-Mari Saarisilta KS 45 36 81 0 81 0 0

s16 1

1 Sami Rissanen PS 41 39 80 64 144 0 0

3

TULOKSET 15:44 63

Piiriottelu PS-KS 6.6.2004 Suonenjoella

HIRVI tämän tuotteen omistaa Markku Jetsonen

sarja etunimi sukunimi seura se. ju. ak. lk. lopputulos ratko1 ratko2

M 22

1 Kimmo Yliskoski PS 40 56 96 92 188 88 0

2 Mikko Markkanen PS 35 56 91 97 188 84 0

3 Jukka Kiimalainen PS 37 58 95 92 187 0 0

4 Esa Niskanen PS 40 55 95 90 185 0

5 Juha Väätäinen PS 38 56 94 89 183 0

6 Jani Lindgren KS 39 56 95 88 183 0

7 Harri Hyvönen PS 40 55 95 86 181 0

8 Tuomo Ylönen KS 35 55 90 90 180 0

9 Jorma Lehtonen KS 39 54 93 81 174 0

10 Eero Huttunen PS 36 54 90 73 163 0

11 Tomi Saarisilta KS 35 54 89 0 89 0

12 Rauno Savolainen PS 38 51 89 0 89 0

13 Vesa Rajakangas KS 39 50 89 0 89 0

14 Matti Räsänen PS 40 49 89 0 89 0

15 Pekka Nenonen PS 37 50 87 0 87 0

16 Jarmo Niemi KS 36 48 84 0 84 0

17 Jukka Kananen KS 37 45 82 0 82 0

18 Ari Savolainen PS 38 39 77 0 77 0

19 Olavi Jetsonen PS 40 36 76 0 76 0

20 Heimo Konttinen PS 37 38 75 0 75 0

21 Heikki Berg PS 36 34 70 0 70 0

22 Pekka Rissanen PS 36 25 61 0 61 0

M20 1

1 Mikko Kärkkäinen PK 40 51 91 94 185 0 0

1

HIRVI tämän tuotteen omistaa Markku Jetsonen

sarja etunimi sukunimi seura se. ju. ak. lk. lopputulos ratko1 ratko2

M50 10

1 Seppo Pitkänen PS 39 49 88 89 177 0 0

2 Heimo Kauppinen PS 40 49 89 86 175 0

3 Kari Puttonen KS 39 50 89 77 166 0

4 Heikki Säynetmäki KS 38 48 86 77 163 0

5 Aimo Piispanen KS 38 48 86 76 162 0

6 Pauli Jalkala PS 34 51 85 0 85 0

7 Matti Mäkinen KS 33 50 83 0 83 0

8 Eero Kekäläinen KS 39 44 83 0 83 0

9 Tapio Syrjälä KS 34 47 81 0 81 0

10 Raimo Heiskanen PS 38 35 73 0 73 0

M60 17

1 Hannu Kauppinen KS 38 54 92 82 174 0 0

2 Pekka Pakarinen PS 36 49 85 85 170 0

3 Kalevi Komulainen PS 39 49 88 81 169 84 0

4 Tapio Huttunen PS 35 51 86 83 169 67 0

5 Kalevi Vesterinen PS 40 41 81 68 149 0 0

6 Mikko Koivisto PS 30 50 80 0 80 0

7 Markku Laine KS 37 43 80 0 80 0

8 Martti Silvennoinen KS 36 41 77 0 77 0

9 Seppo Aarnio KS 36 37 73 0 73 0

10 Kalle Huovinen PS 38 32 70 0 70 0

11 Arvo Hujanen PS 29 41 70 0 70 0

12 Pentti Vatanen PS 32 32 64 0 64 0

13 Mikko Markkanen PS 37 27 64 0 64 0

14 Martti Halonen PS 36 27 63 0 63 0

15 Matti Kääriäinen PS 15 47 62 0 62 0

16 Otto Kuosmanen PS 31 30 61 0 61 0

17 Pertti Harju KS 28 24 52 0 52 0

2

HIRVI tämän tuotteen omistaa Markku Jetsonen

sarja etunimi sukunimi seura se. ju. ak. lk. lopputulos ratko1 ratko2

M70 8

1 Ilkka Tuomainen KS 35 41 76 71 147 0 0

2 Kalle Hakala KS 34 41 75 64 139 79 0

3 Aapo Haahkala KS 37 35 72 67 139 53 0

4 Sulo Hämäläinen PS 30 45 75 50 125 0 0

5 Toivo Sneck KS 36 35 71 44 115 0

6 Matti Simonen PS 33 33 66 0 66 0

7 Esko Hakkarainen KS 23 40 63 0 63 0

8 weijo urmas KS 35 26 61 0 61 0

N 3

1 Tatjana Rajakangas KS 39 52 91 87 178 0 0

2 Kaija Häyrinen PS 38 35 73 52 125 0

3 Kaija Yliskoski PS 38 3 41 79 120 0

N20 1

1 Anne-Ma Saarisilta KS 36 30 66 0 66 0 0

s16 1

1 Sami Rissanen PS 38 44 82 79 161 0 0

 

SML:n piiriottelu PS-KS 6.6.2004 Suonenjoella.

 

 

PIIRIOTTELUN  LOPPUTULOS

 

Pohjois-Savo    Hirvi 55     Luodikko 55     Haulikko 57     Mets. trap 58= 225

 

 

Keski-Suomi          Hirvi 53       Luodikko 60     Haulikko 49     Mets. trap 40= 202

 

Suomen Metsästäjäliiton haulikkokilpailu Pohjois-Savo vastaan

Keski-Suomi, Suonenjoki 6.6.2004

Metsästystrap

S16

1. Eetu Kiriloff P-S 13+14=27

M20

1. Esa Aho K-S 12+10=22

M

1. Kari Auvinen P-S 22+23=45/1

2. Erkki Kuosmanen K-S 24+21=45/0

3. Jarmo Halla-Aho K-S 23+21=44

4. Jussi Räty P-S 22+21=43

5. Vesa Paananen K-S 22+20=42

6. Arto Kivelä K-S 22+20=42

7. Ahti Kumpulainen P-S 22+19=41

8. Ano Kiriloff P-S 22+19=41

9. Henry Kainulainen P-S 22+18=40

10. Markku Jämbäck K-S 22+15=37

11. Arto Taarasmaa P-S 21

12. Kari Taskinen P-S 20

13. Pauli Ålander P-S 19

14. Hannu Tikka P-S 19

15. Jukka Paananen P-S 18

16. Juha Väätäinen P-S 17

17. Jarno Yliskoski P-S 17

18. Markku Poikonen K-S 16

19. Timo Pyykkö P-S 16

20. Kimmo Yliskoski P-S 16

21. Heikki Partanen P-S 16

22. Juhani Parviainen P-S 16

23. Rauno Savolainen P-S 16

24. Heikki Hämäläinen K-S 16

25. Teijo Nieminen K-S 16

26. Kyösti Huttunen P-S 14

M50

1. Antero Rautiainen P-S 19+22=41

2. Jorma Kainulainen P-S 19+21=40

3. Erkki Lappalainen P-S 18+20=38

4. Terho Miettinen P-S 18+18=36

5. Martti Lappalainen P-S 18+16=34

6. Raimo Sutinen P-S 17

7. Pekka Nuutinen P-S 16

8. Kari Puttonen K-S 14

M60

1. Kalevi Kivelä K-S 20+19=39

2. Markku Laine K-S 23+14=37

3. Olavi Härkönen P-S 16+20=36

4. Martti Röppänen P-S 16+19=35

5. Mauri Soininen P-S 16+15=31

6. Olavi Paananen P-S 17+13=30

7. Toivo Kärkkäinen P-S 14

8. Jorma Kauppinen K-S 13

9. Seppo Aarnio K-S 13

10. Risto Pohjonen K-S 12

11. Mauri Laahanen K-S 12

12. Vilho Kärkkäinen P-S 10

13. Mikko Koivisto P-S 10

M70

1. Esko Kokko P-S 15+15=30

2. Mikko Aalto K-S 8+5=13

N

1. Virpi Huusko P-S 13+14=27

2. Kaija Yliskoski P-S 10+12=22

Metsästyshaulikko

S16

1. Eero Pentikäinen P-S 16+16=32

2. Eetu Kiriloff P-S 9+9=18

M20

1. Esa Aho K-S 14+18=32

2. Jarmo Kauppinen K-S 19+12=31

M

1. Arto Kivelä K-S 23+24=47

2. Ahti Kumpulainen P-S 23+23=46/6

3. Erkki Kuosmanen P-S 22+24=46/4

4. Markku Jämbäck K-S 22+24=46/3

5. Vesa Paananen K-S 22+23=45

6. Markku Poikonen K-S 22+23=45

7. Kari Turunen K-S 23+21=44

8. Jukka Paananen P-S 22+21=43

9. Jarmo Halla-Aho K-S 23+20=43

10. Teijo Nieminen K-S 23+19=42

11. Kyösti Huttunen P-S 22+19=41

12. Arto Tarasmaa P-S 20

13. Jussi Räty P-S 20

14. Kari Taskinen P-S 19

15. Kari Auvinen P-S 19

16. Erkki Pentikäinen P-S 18

17. Heikki Hämäläinen K-S 17

18. Hannu Tikka P-S 17

19. Markku Mölkänen P-S 17

20. Henry Kainulainen P-S 17

21. Pauli Ålander P-S 15

22. Ano Kiriloff P-S 14

23. Rauno Savolainen P-S 14

M50

1. Eino Hytönen K-S 24+24=48

2. Antero Rautiainen P-S 22+23=45/2

3. Terno Miettinen P-S 23+22=45/1

4. Antero Kokkinen K-S 23+21=44

5. Jorma Kainulainen P-S 24+20=44

6. Erkki Lappalainen P-S 22+20=42

7. Hannu Matilainen P-S 19

8. Jukka Kovanen K-S 19

9. Martti Lappalainen P-S 18

10. Pekka Nuutinen P-S 18

11. Raimo Sutinen P-S 18

M60

1. Olavi Härkönen P-S 23+22=45

2. Mauri Laahanen K-S 21+19=40

3. Mauri Soininen P-S 20+19=39

4. Toivo Kärkkäinen P-S 22+15=37

5. Pertti Jokinen K-S 20+16=36

6. Kalevi Kivelä K-S 19

7. Toivo Kärkkäinen P-S 14

8. Jorma Kauppinen K-S 13

9. Seppo Aarnio K-S 13

10. Risto Pohjonen K-S 12

11. Mauri Laahanen K-S 12

12. Mikko Koivisto P-S 10

13. Vilho Kärkkäinen P-S 10

M70

1. Mikko Aalto K-S 14+15=29

2. Esko Kokko P-S 13+10=23

N

1. Virpi Huusko P-S 18+13=31

Metsästyshaulikko: Pohjois-Savo 48 p - Keski-Suomi 49 p

Metsästystrap: Pohjois-Savo 50 p - Keski-Suomi 40 p

 

Suomen Metsästäjäliiton (SML:n) Keski-Suomen piirinmestaruuskilpailu haulikkolajeissa Viitasaarella 12.6.2004, järjestäjinä Sorvasolan Erä ja Viitasaaren Ampujat.

Metsästyshaulikko

S16

1. Paanala Anssi Kuukan Erämiehet 34

2. Paanala Tero Kuukan Erämiehet 29

M

1. Turunen Kari KarMAS 49

2. Poikonen Markku Ms. Havukka ry 47

3. Nieminen Teijo Ilomäen Erä 46 (2)

4. Jämback Markku Ms. Havukka ry 46 (1)

5. Paananen Vesa Sorvasolan Erä 45

6. Kuhno Kari Henkilöjäsen 45

7. Hämäläinen Heikki Putaan Erämiehet 23

8. Hyödynmaa Jussi Haapamäen Metsästysseura 23

9. Kivelä Arto Keuruun Metsästysseura 21

10. Koskela Arto Lapinjärven Metsästysseura 20

11. Piispala Heikki Ms. Kytät ry 19

12. Lyytikkä Pekka Ms. Kytät ry 18

13. Halla-aho Jarmo Muurasjärven metsästäjät 17

14. Laahanen Vesa Louhun Eräpojat 15

M50

1. Hytönen Eino Koiviston Eränkävijät 48

2. Kokkinen Antero Ms. Havukka ry 47

3. Hakala Veikko E-Korpilahden Säkä 45

4. Pitkäniemi Eero Ms. Kytät ry 21

5. Kekki Tauno Valkolan Jahti 19

6. Kovanen Jukka Erä-äijät 18

7. Hänninen Veikko Kannonsahan Rihla 16

M60

1. Laahanen Mauri Louhun Eräpojat 43

2. Laine Markku Ruinun Jahti 42 (6)

3. Jokinen Pertti Uuraisten Erämiehet 42 (5)

4. Pohjonen Risto KarMAS 20

5. Kauppinen Jorma Louhun Eräpojat 18

6. Aimo Varis Kiminki-Mäntylän Eräpojat 17

7. Kivelä Kalevi Keuruun Metsästysseura 16

M70

1. Majanen Ensio Varman Kumu 29 (6)

2. Lampinen Pekka Keuruun Metsästysseura 29 (5)

3. Aalto Mikko Ms. Lento 29 (0)

Joukkuekilpailu

1. Metsästysseura Havukka ry (Kokkinen, Jämback, Poikonen) 72

2. Metsästysseura Kytät ry (Lyytikkä, Piispala, Pitkäniemi) 59

3. Louhun Eräpojat (Laahanen M, Laahanen V, Kauppinen) 55

4. Keuruun Metsästysseura (Kivelä K., Kivelä A., Lampinen) 53

Metsästystrap

S16

1. Paanala Anssi Kuukan Erämiehet 30

2. Paanala Tero Kuukan Erämiehet 29

M

1. Kivelä Arto Keuruun Metsästysseura 46

2. Paananen Vesa Sorvasolan Erä 45 (2)

3. Poikonen Markku Ms. Havukka ry 45 (1)

4. Lyytikkä Pekka Ms. Kytät ry 44

5. Jämback Markku Ms. Havukka ry 43

6. Halla-aho Jarmo Muurasjärven Metsästäjät 42

7. Hämäläinen Heikki Putaan Erämiehet 21

8. Pitkänen Matti Kotvalan Mets.yhd. 21

9. Laahanen Vesa Louhun Eräpojat 21

10. Nieminen Teijo Ilomäen Erä 20

11. Piispala Heikki Ms. Kytät ry 17

12. Koskela Arto Lapinjärven Metsästysseura 17

13. Hyödynmaa Jussi Haapamäen Mets.seura 8

M50

1. Hakala Veikko E-Korpilahden Säkä 36

2. Hänninen Veikko Kannonsahan Rihla 34

3. Junikka Kari Suovanlahden Erämiehet 33

4. Kekki Tauno Valkolan Jahti 18

5. Pitkäniemi Eero Ms. Kytät ry 17

6. Virtanen Ilpo Henkilöjäsen 16

7. Kovanen Jukka Erä-äijät 15

M60

1. Kivelä Kalevi Keuruun Metsästysseura 44

2. Pohjonen Risto KarMAS 40

3. Laine Markku Ruinun Jahti 39

4. Varis Aimo Kiminki-Mäntylän Eräpojat 19

5. Kauppinen Jorma Louhun Eräpojat 15

M70

1. Lampinen Pekka Keuruun Metsästysseura 38

2. Aalto Mikko Ms. Lento 28

Joukkuekilpailu

1. Keuruun Metsästysseura (Kivelä K, Kivelä A, Lampinen) 64

2. Metsästyseura Kytät ry (Pitkäniemi, Lyytikkä, Piispala) 57

3. Metsästysseura Havukka ry ( Jämback, Poikonen) 45

4. Louhun Eräpojat (Laahanen V, Kauppinen) 36

 

Suomen Metsästäjäliiton (SML:n) Keski-Suomen piirin katsastuskilpailu haulikkolajeissa Karstulassa 29.5.2004, järjestäjä Havukka ry.

Metsästyshaulikko

S16

1. Paanala Anssi Kuukan Erämiehet 43

2. Paanala Tero Kuukan Erämiehet 32

M20

1. Aho Esa Vuoskosken Paukku 34

2. Kauppinen Jarmo Erä-äijät 28

M

1.Koskela Arto Lapinjärven Metsästysseura 46

2. Poikonen Markku Havukka ry 44 (4)

3. Kivelä Arto Keuruun Metsästysseura 44 (3)

4. Jämback Markku Havukka ry 44 (1)

5. Halla-aho Jarmo Muurasjärven Metsästäjät 42

6. Turunen Kari Tehtaan Metsästysseura 22

7. Lyytikkä Pekka Kytät ry 22

8. Nieminen Teijo Ilomäen Erä 21

9. Kuhno Kari Henkilöjäsen 20

10. Hämäläinen Heikki Putaan Erämiehet 19

11. Paananen Vesa Sorvasolan Erä 19

12. Häkkinen Tapio Uuraisten Erämiehet 17

13. Laahanen Vesa Louhun Eräpojat 16

14. Ahonen Antero KarMAS 6

M50

1. Kokkinen Antero Havukka ry 41

2. Kovanen Jukka Erä-äijät 40

3. Kekki Tauno Valkolan Jahti 37

4. Hänninen Veikko Kannonsahan Rihla 35

M60

1. Laahanen Mauri Louhun Eräpojat 40 (2)

2. Pohjonen Risto KarMAS 40 (1)

3 Laine Markku Ruinun Jahti 40

4. Kauppinen Jorma Louhun Eräpojat 37

5. Jokinen Pertti Uuraisten Erämiehet 36

6. Kivelä Kalevi Keuruun Metsästysseura 18

M70

1. Lampinen Pekka Keuruun Metsästysseura 33

2. Aalto Mikko Ms-lento 30

3. Majanen Ensio Varman Kumu 26

Metsästystrap

S16

1. Paanala Tero Kuukan Erämiehet 28

2. Paanala Anssi Kuukan Erämiehet 26

S20

1. Aho Esa Vuoskosken Paukku 28

2. Ahonen Pasi KarMAS 20

M

1. Tarvainen Sami Henkilöjäsen 45

2. Kivelä Arto Keuruun Metsästysseura 44( 6)

3. Jämback Markku Havukka ry 44 (5)

4. Hämäläinen Heikki Putaan Erämiehet 40

5. Paananen Vesa Sorvasolan Erä 21

6. Lyytikkä Pekka Kytät ry 20

7. Halla-aho Jarmo Muurasjärven Metsästäjät 19

8. Koskela Arto Lapinjärven Metsästysseura 19

9. Pitkänen Matti Kotvalan Metsästysyhdistys 18

10. Poikonen Markku Havukka ry 17

11. Ahonen Antero KarMAS 16

12 Nieminen Teijo Ilomäen Erä 15

13. Laahanen Vesa Louhun Eräpojat 14

14. Häkkinen Tapio Uuraisten Erämiehet 9

15. Parviainen Reino Vuorten Peikot 9

M50

1. Kekki Tauno Valkolan Jahti 38

2. Hänninen Veikko Kannonsahan Rihla 37

M60

1. Kivelä Kalevi Keuruun Metsästysseura 41

2. Pohjonen Risto KarMAS 38

3. Laine Markku Ruinun Jahti 30

4. Kauppinen Jorma Louhun Eräpojat 13

M70

1. Lampinen Pekka Keuruun Metsästysseura 41

2. Aalto Mikko Ms-lento 17

SM-KATSASTUS 4.7.2004 RAJAMÄEN RADALLA

 

HIRVIAMMUNTA

 

 

 

 

SARJA M-16

 

1.

Antti Niemelä

75

p

Haapamäen MS

 

2.

Jussi Wallin

59

p

Pihlajaveden MS

 

 

 

 

SARJA M-20

 

 

1.

Toni-Henrik Vepsäläinen

121

p

Kiminki-Mäntylän Eräpojat

 

 

 

SARJA M

 

 

 

 

1.

Tuomo Ylönen

188

p

Sumiaisten UM

 

2.

Jani Lindgren

187

p

Etelä-Korpilahden Säkä

3.

Jorma Lehtonen

186

p

Jyväskylän MY

 

4.

Vesa Rajakangas

185

p

Tarhan Jahti

 

 

5.

Tomi Saarisilta

185

p

Suovanlahden EM

 

6.

Kari Äikäs

182

p

Juokslahden MS

 

7.

Jarmo Niemi

181

p

Jyväskylän MY

 

8.

Juha Hilkamo

87

p

Sumiaisten UM

 

9.

Jari Wallin

85

p

Pihlajaveden MS

 

10.

Timo Vepsäläinen

84

p

Kiminki-Mäntylän Eräpojat

11.

Heikki Säynätmäki

83

p

Etelä-Korpilahden Säkä

12.

Kauko Saarisilta

81

p

Suovanlahden EM

 

13.

Jukka Kananen

75

p

Louhun EP

 

 

 

 

 

SARJA M-50

 

 

1.

Veikko Hakala

189

p

Etelä-Korpilahden Säkä

2.

Hannu Kauppinen

180

p

Putaan EP

 

 

3.

Eero Kekäläinen

176

p

Jylhänperän MS

 

4.

KariPuttonen

88

p

Saarilammin MS

 

5.

Matti Mäkinen

84

p

Kuhaniemen EM

 

6.

Aimo Piispanen

84

p

Putaan EP

 

 

7.

Tapio Syrjälä

82

p

Lehtoperän EM

 

8.

Mauri Kauppinen

80

p

Vuoskosken Paukku

 

9.

Tuomas Niemelä

76

p

Haapamäen MS

 

10.

Pentti Hämäläinen

74

p

Sumiaisten UM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SARJA M-60

 

 

1.

Markku Laine

172

p

Ruinun Jahti

 

 

2.

Seppo Aarnio

169

p

Lievest. kala ja metsämiehet

3.

Martti Silvennoinen

144

p

Jylhänperän MS

 

4.

Kauko Pöppönen

71

p

Tikkakosken EM

 

5.

Pertti Harju

69

p

Joutsan MS

 

 

 

 

 

 

SARJA M-70

 

 

1.

Ilkka Tuomainen

141

p

TMS

 

 

 

2.

Urmas Weijo

109

p

Sumiaisten UM

 

3.

Esko Hakkrainen

81

p

Konginkankaan MY

 

4.

Ensio Majanen

66

p

Varman Kumu

 

 

 

 

 

SARJA N-20

 

 

1.

Anne-Mari Saarisilta

156

p

henkilöjäsen

 

 

 

 

 

SARJA N

 

 

1.

Tatjana Rajakangas

172

p

Tarhan Jahti

 

 

2.

Päivi Heikkilä

164

p

Lavikon EM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SM-KATSASTUS 4.7.2004 RAJAMÄEN RADALLA

 

 

 

 

 

LUODIKKOAMMUNTA

 

 

 

 

 

 

 

SARJA M

 

 

 

 

1.

Tomi Saarisilta

187

p

Suovanlahden EM

 

 

 

 

2.

Jarmo Niemi

185

p

Jyväskylän MY

(uusinta 49)

 

 

3.

Jani Lindgren

185

p

Etelä-Korpilahden Säkä (42)

 

4.

Jorma Lehtonen

180

p

Jyväskylän MY

 

 

5.

Kari Äikäs

179

p

Juokslahden MS

 

 

6.

Vesa Rajakangas

178

p

Tarhan Jahti

 

 

 

7.

Jukka Kananen

89

p

Louhun EP

 

 

 

8.

Tuomo Ylönen

84

p

Sumiaisten UM

 

 

9.

Heikki Säynätmäki

83

p

Etelä-Korpilahden Säkä

 

10.

Juha Hilkamo

83

p

Sumiaisten UM

 

 

 

 

 

 

 

SARJA M-50

 

 

1.

Veikko Hakala

175

p

Etelä-Korpilahden Säkä

 

2.

Eero Kekäläinen

173

p

Jylhänperän MS

 

 

3.

Hannu Kauppinen

172

p

Putaan EP

 

 

 

4.

Aimo Piispanen

85

p

Putaan EP

 

 

 

5.

KariPuttonen

85

p

Saarilammin MS

 

 

6.

Mauri Kauppinen

84

p

Vuoskosken Paukku

 

 

7.

Matti Mäkinen

71

p

Kuhaniemen EM

 

 

 

 

 

 

 

SARJA M-60

 

 

 

 

1.

Pertti Harju

166

p

Joutsan MS

 

 

 

2.

Martti Silvennoinen

144

p

Jylhänperän MS

 

3.

Seppo Aarnio

136

p

Lievest. kala ja metsämiehet

 

4.

Markku Laine

69

p

Ruinun Jahti

 

 

5.

Kauko Pöppönen

52

p

Tikkakosken EM

 

 

 

 

SARJA M-70

 

 

1.

Ilkka Tuomainen

135

p

TMS

 

 

 

 

 

SARJA N-20

 

 

1.

Anne-Mari Saarisilta

159

p

henkilöjäsen

 

 

 

 

 

 

 

 

SARJA N

 

 

1.

Tatjana Rajakangas

157

p

Tarhan Jahti

 

 

2.

Päivi Heikkilä

164

p

Lavikon EM

 

 

3.

Arja Hakala

137

p

Sumiaisten UM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SML:n K_S piirin katsastukset Viitasaarella 19.6.2004

 

 

Luodikko

 

 

N-20

1.

Saarisilta Anne-Mari

88

75

163

 

N

1.

Rajakangas Tatjana

75

58

133

 

2.

Hakala Arja

76

49

125

 

M

1.

Lindgren Jani

96

90

186

 

2.

Ylönen Tuomo

93

90

183

 

3.

Saarisilta Tomi

92

88

180

 

4.

Niemi Jarmo

90

89

179

 

5.

Lehtonen Jorma

86

91

177

 

6.

Kananen Jukka

91

85

176

 

7.

Äikäs Kari

91

82

173

 

8.

Rajakangas Vesa

84

81

165

 

9.

Honkonen Marko

79

-

79

 

M-50

1.

Hakala Veikko

92

82

174

 

2.

Kauppinen Hannu

90

79

169

 

3.

Puttonen Kari

79

84

163

 

4.

Kekäläinen Eero

92

66

158

 

5.

Piispanen Aimo

86

60

146

 

6.

Kauppinen Mauri

72

-

72

 

7.

Mäkinen Matti

71

-

71

 

8.

Hämäläinen Pentti

67

-

67

 

M-60

1.

Laine Markku

86

67

153

 

2.

Silvennoinen Martti

83

63

146

 

3.

Harju Pertti

76

46

122

 

M-70

1.

Hakala Kalle

74

37

111

 

2.

Haahkala Aapo

57

31

88

 

3.

Sneck Toivo

49

31

80

 

4.

Hakkarainen Esko

40

20

60

 

Hirvi

 

 

S-16

1.

Niemelä Antti

72

71

143

 

N-20

1.

Saarisilta Anne-Mari

81

74

155

 

N

1.

Rajakangas Tatjana

89

80

169

 

2.

Heikklä Päivi

72

69

141

 

M-20

1.

Vepsäläinen Toni-Henrik

64

35

99

 

M

1.

Lingdren Jani

96

95

191

 

2.

Saarisilta Tomi

95

92

187

 

3.

Rajakangas Vesa

94

92

186

 

4.

Ylönen Tuomo

88

91

179

 

5.

Niemi Jarmo

87

91

178

 

6.

Lehtonen Jorma

90

81

171

 

7.

Honkonen Marko

87

79

166

 

8.

Saarisilta Kauko

82

81

163

 

9.

Kananen Jukka

88

71

159

 

10.

Vepsäläinen Timo

81

73

154

 

11.

Äikäs Kari

74

-

74

 

12.

Syrjälä Joni

74

-

74

 

M-50

1.

Hakala Veikko

94

91

185

 

2.

Kauppinen Hannu

94

89

183

 

3.

Kekäläinen Eero

90

92

182

 

4.

Kauppinen Mauri

86

91

177

 

5.

Puttonen Kari

90

87

177

 

6.

Syrjälä Tapio

85

-

85

 

7.

Hämäläinen Pentti

84

-

84

 

8.

Piispanen Aimo

77

-

77

 

9.

Mäkinen Matti

74

-

74

 

10.

Niemelä Tuomas

74

-

74

 

M-60

1.

Laine Markku

80

88

168

 

2.

Silvennoinen Martti

85

83

168

 

3.

Harju Pertti

77

63

140

 

4.

Hakkarainen Pentti

71

48

119

 

M-70

1.

Haahkala Aapo

76

75

151

 

2.

Hakkarainen Esko

73

68

141

 

3.

Sneck Toivo

63

73

136

 

4.

Hakala Kalle

70

65

135

 

5.

Weijo Urmas

75

40

115

 

 

 

 

 

 

 

 

SML:n K-S piirin katsastukset Pihtiputaalla 10.7.2004 (PM)

 

 

Luodikko

 

 

N-20

1.

Saarisilta Anne-Mari

84

76

160

 

 

N

1.

Heikkilä Päivi

78

82

160

 

 

2.

Rajakangas Tatjana

87

67

154

 

 

M

1.

Saarisilta Tomi

93

90

183

 

 

2.

Lindgren Jani

87

92

179

 

 

3.

Äikäs Kari

95

82

177

 

 

4.

Säynätmäki Heikki

88

81

169

 

 

5.

Ylönen Tuomo

88

81

169

 

 

6.

Rajakangas Vesa

76

89

165

 

 

7.

Hilkamo Juha

89

76

165

 

 

8.

Kananen Jukka

81

79

160

 

 

M-50

1.

Hakala Veikko

92

88

180

 

 

2.

Kekäläinen Eero

89

79

168

 

 

3.

Kauppinen Hannu

86

80

166

 

 

4.

Piispanen Aimo

83

76

159

 

 

5.

Puttonen Kari

84

73

157

 

 

6.

Partanen Pauli

77

0

77

 

 

M-60

1.

Silvennoinen Martti

83

72

155

 

 

2.

Laine Markku

78

72

150

 

 

3.

Aarnio Seppo

80

64

144

 

 

4.

Harju Pertti

74

55

129

 

 

M-70

1.

Tuomainen Ilkka

69

62

131

 

 

2.

Hakkarainen Esko

47

36

83

 

 

3.

Hakala Kalle

35

0

35

 

 

Hirvi

 

 

S-16

1.

Niemelä Antti

80

88

168

 

 

2.

Wallin Jussi

65

72

137

 

 

N-20

1.

Saarisilta Anne-Mari

89

78

167

 

 

N

1.

Rajakangas Tatjana

88

68

156

-76

 

2.

Heikklä Päivi

83

73

156

-75

 

M-20

1.

Vepsäläinen Toni-Henrik

57

65

122

 

 

M

1.

Lingdren Jani

97

97

194

 

 

2.

Rajakangas Vesa

95

92

187

 

 

3.

Äikäs Kari

91

92

183

 

 

4.

Saarisilta Tomi

95

87

182

 

 

5.

Ylönen Tuomo

94

86

180

 

 

6.

Kananen Jukka

94

76

170

 

 

7.

Säynätmäki Heikki

96

68

164

 

 

8.

Wallin Jari

86

73

159

 

 

9.

Saarisilta Kauko

82

0

82

 

 

10.

Vepsäläinen Timo

80

0

80

 

 

11.

Syrjälä Joni

77

0

77

 

 

12.

Hilkamo Juha

76

 

76

 

 

13.

Syrjälä Mika

76

 

76

 

 

M-50

1.

Kauppinen Hannu

85

92

177

 

 

2.

Hakala Veikko

90

82

172

 

 

3.

Kekäläinen Eero

94

78

172

 

 

4.

Piispanen Aimo

90

77

167

 

 

5.

Niemelä Tuomas

83

0

83

 

 

6.

Syrjälä Tapio

81

0

81

 

 

7.

Puttonen Kari

80

0

80

 

 

8.

Partanen Pauli

75

0

75

 

 

M-60

1.

Silvennoinen Martti

89

87

176

 

 

2.

Laine Markku

87

79

166

 

 

3.

Aarnio Seppo

75

78

153

 

 

4.

Harju Pertti

86

62

148

 

 

5.

Hakkarainen Pentti

48

0

48

 

 

M-70

1.

Tuomainen Ilkka

72

57

129

 

 

2.

Weijo Urmas

69

48

117

 

 

3.

Hakala Kalle

43

73

116

 

 

4.

Hakkarainen Esko

15

63

78

 

 

 

Suomen Metsästäjäliiton (SML:n) Keski-Suomen piirinmestaruuskilpailu haulikkolajeissa Viitasaarella 17.7.2004, järjestäjä Viitasaaren Ampujat.

 

Metsästyshaulikko

 

S16

1. Leskelä Saku                        K-P                             42

2. Paanala Anssi                       Kuukan Erämiehet                    34

3. Paanala Tero                        Kuukan Erämiehet                    26

 

M20

1. Aho Esa                               Vuoskosken Paukku                 38

 

M

1. Nieminen Teijo                     Ilomäen Erä                              48

2. Halla-aho Jarmo                   Muurasjärven metsästäjät                      46

3. Paananen Vesa                     Sorvasolan Erä             45

4. Turunen Kari                        Tehtaan Metsästysseura                        22

5. Hämäläinen Heikki                Putaan Erämiehet                      22

6. Jämback Markku                 Metsästysseura Havukka ry      21       

7. Koskela Arto                       Lapinjärven Metsästysseura      21       

8. Orava Tero              Muurasjärven Metsästäjät                     21

9. Laahanen Vesa                     Louhun Eräpojat                       21

10. Lindgren Jani                      Etelä-Korpilahden Säkä                        17

 

 

M50

1. Hentunen Osmo                    Vesangan Erämiehet                 47

2. Kovanen Jukka                    Erä-Äijät                                  45 (6)

3. Hakala Veikko                     Etelä-Korpilahden Säkä                        45 (5)

4. Kokkinen Antero                  Havukka ry                              45 (1)

5. Hytönen Eino                        Koiviston Eränkävijät                21

6. Virtanen Ilpo                        Henkilöjäsen                             19

7. Nuutinen Pekka                    P-S                              16

8. Kokkonen Hannu                 K-P                             9

 

M60

1. Laahanen Mauri                    Louhun Eräpojat                       44

2. Pohjonen Risto                     KarMAS                                  42

3. Vikström Veli                       Vesangan Erämiehet                 41

4. Aimo Varis               Kiminki-Mäntylän Eräpojat       36

5. Kinnunen Raimo                   Ou                               20

6. Kauppinen Jorma                 Louhun Eräpojat                       19

7. Kallio Antti               Soutujoen Erä               18

8. Kekkonen Leo                     K-P                             18

9. Jokinen Pertti                        Uuraisten Erämiehet                  18

10. Paananen Olavi                   P-S                              18

 

M70

1. Aalto Mikko             Ms-lento                                  14

Metsästystrap

 

S16

1. Leskelä Saku                        K-P                             37

2. Paanala Tero                        Kuukan Erämiehet                    35

3. Paanala Anssi                       Kuukan Erämiehet                    12

 

M20

1. Aho Esa                               Vuoskosken Paukku                 20

 

M

1. Laahanen Vesa                     Louhun Eräpojat                       46 (3)

2. Jämback Markku                 Metsästysseura Havukka ry      46 (2)  

3. Paananen Vesa                     Sorvasolan Erä             42

4. Teeriaho Kari                       K-P                             22

5. Halla-aho Jarmo                   Muurasjärven Metsästäjät                     21

6. Hämäläinen Heikki                Putaan Erämiehet                      21

7. Lappalainen Juha                  K-P                             20

8. Lindgren Jani                                                20

9. Koskela Arto                       Lapinjärven Metsästysseura      19

10. Pitkänen Matti                    Kotvalan Metsästysyhdistys      18

11. Nieminen Teijo                   Ilomäen Erä                              18

12. Orava Tero                        Muurasjärven Metsästäjät                     16

 

M-50

1. Virtanen Ilpo                        Henkilöjäsen                             42

2. Hakala Veikko                     Etelä-Korpilahden Säkä                        40

3. Hentunen Osmo                    Vesangan Erämiehet                 37

4. Kokkonen Hannu                 K-P                             35

5. Nuutinen Pekka                    P-S                              17

6. Hietala Jouko                       K-P                             12

 

M-60

1. Kokkonen Leo                     K-P                             39

2. Paananen Olavi                     P-S                              36

3. Varis Aimo               Kiminki-Mäntylän Eräpojat       35

4. Kinnunen Raimo                   Ou                               18

5. Pohjonen Risto                     KarMAS                                  15

6. Vikström Veli                       Vesangan Erämiehet                 15

7. Kallio Antti               Soutujoen Erä               14

8. Kauppinen Jorma                 Louhun Eräpojat                       13

 

M-70

1. Aalto Mikko             Ms-lento                                  9

 

 

 

 

SUOMEN METSÄSTÄJÄLIITTO K-S PIIRI

 

 

Ilmahirven kotiratakauden 2003-2004 tulokset:

 

Sarja              M

 

1.                   Äikäs                Kari                     Juokslahden Metsästysseura                 380

2.                   Weijo                Asko                    Varman Kumu                                     378

3.                   Rajakangas        Vesa                    Tarhan Jahti                                         376

4.                   Hurskainen        Raimo                  Kytökorven Kävijät                             372

5.                   Väliaho              Timo                    Keuruun Metsästysseura                      326

6.                   Mannisenmäki   Ilpo                      Isojärven Erämiehet                             320

7.                   Pänkäläinen       Petri                     Henkilöjäsen                                        289

8.                   Ollikainen          Pauli                     Ruinun Jahti                                         287

 

Sarja              M-50

 

1.                   Puttonen            Kari                     Saarilammen Metsästysseura                361

2.                   Piispanen           Aimo                    Suovanlahden Metsästysseura              351

 

Sarja              M-60

 

1.                   Laine                 Markku                Ruinun Jahti                                         358

2.                   Aarnio               Seppo                  Lievestuoreen KMM                           353

3.                   Kivelä               Kalevi                  Keuruun Metsästysseura                      291

 

Sarja              M-70

 

1.                   Haahkala           Aapo                    Tarhan Jahti                                         309

2.                   Majanen            Ensio                    Varman Kumu                                     247

 

Sarja              M-20

 

Sarja              S-16

 

1.                   Hurskainen        Joonas                  Kytökorven Kävijät                             350

2.                   Ollikainen          Petri                     Ruinun Jahti                                         344

2.                   Särkkä              Mikko                  Henkilöjäsen                                        328

4.                   Heikkinen          Jussi                     Keuruun Varuskunnan Erämiehet          269

5.                   Salomaa            Jussi                     Loukkukorven Erä                               244

 

Sarja              N

 

1.                   Heikkilä             Päivi                     Lavikon Erämiehet                               363

2.                   Rajakangas        Tatjana                 Tarhan Jahti                                         335

 

Sarja              N-20

 

 

Ilmaluodikon kotiratakauden 2003-2004 tulokset:

 

Sarja              M

 

1.                   Äikäs                Kari                     Juokslahden Metsästysseura                 386

2.                   Weijo                Asko                    Etelä-Korpilahden Säkä                       378

3.                   Rajakangas        Vesa                    Tarhan Jahti                                         378

4.                   Hurskainen        Raimo                  Kytökorven Kävijät                             367

5.                   Väliaho              Timo                    Keuruun Metsästysseura                      350   

6.                   Mannisenmäki Ilpo                        Isojärven Erämiehet                             331

7.                   Pänkäläinen       Petri                     Henkilöjäsen                                        285

8.                   Ollikainen          Pauli                     Ruinun Jahti                                         266

                     

Sarja              M-50

 

1.                   Puttonen            Kari                     Saarilammen Metsästysseura                377

2.                   Piispanen           Aimo                    Suovanlahden Erämiehet                      349

 

Sarja              M-60

 

1.                   Aarnio               Seppo                  Lievestuoreen KMM                           372

2.                   Laine                 Markku                Ruinun Jahti                                         352

3.                   Kivelä               Kalevi                  Keuruun Metsästysseura                      265

 

Sarja              M-70

 

1.                   Haahkala           Aapo                    Tarhan Jahti                                         308

 

Sarja              S-12

 

1.                   Aronen              Salla                     Lapinjärven Metsästysseura                 389

2.                   Jarkko               Salomaa               Loukkukorven Erä                               312

 

Sarja              S-16

 

1.                   Hurskainen        Joonas                  Kytökorven Kävijät                             372

2.                   Ollikainen          Petri                     Ruinun Jahti                                         334

3.                   Heikkinen          Jussi                     Keuruun varuskunnan Erämiehet           333

4.                   Särkkä              Mikko                  Henkilöjäsen                                        281

 

Sarja              N

 

1.                   Heikkilä             Päivi                     Lavikon Erämiehet                               381

2.                   Rajakangas        Tatjana                 Tarhan Jahti                                         359

 

Sarja              N-20

 

 

Palkinnot jaetaan  I-katsastuksissa 23.1.2005 Keuruulla.