Suomen Metsästäjäliiton (SML:n) Keski-Suomen piirin katsastuskilpailu metsästyshaulikossa Pihtiputaalla 10.6.2006,  Muurasjärven ampumaradalla, järjestäjänä Muurasjärven metsästäjät.

 

Metsästyshaulikko

 

S16

1. Hautakangas Aku                            Muurasjärven metsästäjät                  31

2. Malmikallio Markus                         Kuukan Erämiehet                                27

3. Hautakangas Ville                            Muurasjärven metsästäjät                  17

 

M20

1. Paanala Anssi                                   Kuukan Erämiehet                                44

2. Paanala  Tero                                    Kuukan Erämiehet                                29

 

M

1. Hautakangas Keijo                          Muurasjärven Metsästäjät                 45

2. Hautakangas Kari                            Muurasjärven Metsästäjät                 44 (4)

3. Nieminen Teijo                 Ilomäen Erä                                           44 (3)

4. Koskela Arto                                    Lapinjärven Metsästysseura             42

5. Jämback Markku                              Havukka ry                                            41

6. Hämäläinen Heikki                           Putaan Erämiehet                                 41

7. Aronen Tuukka                                Muurasjärven metsästäjät                  39

8. Kuhno Kari                                       Henkilöjäsen                                         19

9. Paananen Vesa                                 Sorvasolan Erä                                     18

10. Orava Tero                                      Muurasjärven Metsästäjät                 18

11. Turpeinen Paavo                            Muurasjärven Metsästäjät                 16

12. Häkkinen Tapio                              Uuraisten Erämiehet                            15

 

M50

1. Hytönen Eino                                   Koiviston Eränkävijät                          40 (4)

2. Kovanen Jukka                                 Erä-Äijät                                                40 (2)

 

M60

1. Pohjonen Risto                                 KarMAS                                                41 (4)

2. Kinnunen Raimo                              Muurasjärven metsästäjät                  41 (3)

3. Kokkinen Antero                             Havukka ry                                            37

4. Jokinen Pertti                                    Uuraisten Erämiehet                            36

5. Kauppinen Jorma                             Louhun Eräpojat                                  16

6. Harju Tapio                                       Soi-Pa Erä                                              13

 

M70

1. Turpeinen Reino                              Muurasjärven Metsästäjät                 24