Suomen Metsästäjäliiton (SML:n) Keski-Suomen piirin mestaruuskilpailu haulikkolajeissa Konnevedellä 9.7.2006, järjestäjä Erä-äijät ry.

 

 

Metsästyshaulikko

 

S16

1. Hautakangas Aku                            Muurasjärven Metsästäjät                 41

2. Hautakangas Ville                            Muurasjärven Metsästäjät                 25

 

M20

1. Paanala Anssi                                   Kuukan Erämiehet                                43

2. Paanala Tero                                     Kuukan Erämiehet                                35

 

M

1. Hautakangas Keijo                          Muurasjärven Metsästäjät                 45 (8)

2. Hautakangas Kari                            Muurasjärven Metsästäjät                 45 (7)

3. Kivelä Arto                                       Keuruun Metsästysseura                   44 (2)

4. Hämäläinen Heikki                           Putaan Erämiehet                                 44 (1+0)

5. Halla-aho Jarmo                                Muurasjärven Metsästäjät                 44 (0+1)

6. Lahti Jani                                           Erä-Äijät                                                42

7. Hyödynmaa Jussi                            Haapamäen Metsästysseura              21

8. Paananen Vesa                                 Sorvasolan Erä                                     21

9. Keurulainen Tarmo                          Erä-Äijät                                                20

10. Nieminen Teijo                               Ilomäen Erä                                           19

11. Jämback Markku                            Havukka ry                                            19

12. Koskela Arto                                  Lapinjärven Metsästysseura             17

13. Turunen Kari                                  KarMAS                                                16

 

M50

1. Hytönen Eino                                   Äänekoiviston Eränkävijät                 48

2. Kovanen Jukka                                 Erä-äijät                                                  45

3. Hiltunen Timo                                   Sumiaisten Urheilumetsästäjät           43

4. Sormunen Ossi                                 Sumiaisten läntinen ms.                      21

 

M60

1. Kokkinen Antero                             Havukka ry                                            45

2. Jokinen Pertti                                    Uuraisten Erämiehet                            45

3. Hakala Veikko                                   Etelä-Korpilahden Säkä                       43

4. Kekki Tauno                                     Valkolan Jahti                                       42

5. Kauppinen Jorma                             Louhun Eräpojat                                  42

6. Pohjonen Risto                                 KarMAS                                                20

7. Laine Markku                                    KeuSA                                                   17

8. Vikström Veli                                     Vesangan Erämiehet                            17

 

M70

1. Turpeinen Reino                              Muurasjärven Metsästäjät                 36

2. Majanen Ensio                                 Varman Kumu                                       26

3. Aalto Mikko                                      Metsästysseura Lento                        25

 

Joukkuekilpailu

1. Muurasjärven Metsästäjät (Hautakangas K&K , Halla-aho J. , Turpeinen R.)                      67

2. Erä-Äijät (Kovanen J. , Lahti J. , Keurulainen T.)                                                                        66 

 

 

 

Metsästystrap

 

M20

1. Paanala Tero                                     Kuukan Erämiehet                                41

2. Paanala Anssi                                   Kuukan Erämiehet                                35

 

M

1. Nieminen Teijo                 Ilomäen Erä                                           41

2. Halla-aho Jarmo                                Muurasjärven Metsästäjät                 38 (1)

3. Hämäläinen Heikki                           Putaan Erämiehet                                 38 (0)

4. Jämback Markku                              Havukka ry                                            37

5. Kivelä Arto                                       Keuruun Metsästysseura                   35

6. Paananen Vesa                                 Sorvasolan Erä                                     16

7. Hyödynmaa Jussi                            Haapamäen Metsästysseura              14

8. Hautakangas Kari                            Muurasjärven Metsästäjät                 13

9. Koskela Arto                                    Lapinjärven Metsästysseura             12

10. Keurulainen Tarmo                        Erä-Äijät                                                11

 

M60

1. Hakala Veikko                                   Etelä-Korpilahden Säkä                       43

2. Vikström Veli                                     Vesangan Erämiehet                            37

3. Laine Markku                                    KeuSA                                                   32

4. Pohjonen Risto                                 KarMAS                                                14

5. Kekki Tauno                                     Valkolan Jahti                                       11

6. Kauppinen Jorma                             Louhun Eräpojat                                  9

 

 

M70

1. Aalto Mikko                                      Metsästysseura Lento                        23

2. Turpeinen Reino                              Muurasjärven Metsästäjät                 14

 

Joukkuekilpailu

1. Muurasjärven Metsästäjät             (Hautakangas K. , Halla-aho J. , Turpeinen R.)               30