Suomen Metsästäjäliiton (SML:n) Keski-Suomen piirin katsastuskilpailu haulikkolajeissa Viitasaarella 20.5.2006, järjestäjinä Sorvasolan Erä ja Viitasaaren Ampujat.

 

Metsästyshaulikko

 

S16

1. Hautakangas Aku                            Muurasjärven Metsästäjät                 31

2. Tiainen Lauri                                     Horon Erämiehet                                  29

3. Hautakangas Ville                            Muurasjärven Metsästäjät                 24

 

M20

1. Paanala Anssi                                   Kuukan Erämiehet                                22

2. Paanala Tero                                     Kuukan Erämiehet                                20

 

M

1. Nieminen Teijo                 Ilomäen Erä                                           47 (2)

2. Halla-aho Jarmo                                Muurasjärven Metsästäjät                 47 (1)

3. Sahlström Jussi                                Viitasaaren metsästysseura                46

4. Rutanen Teppo                                                Vehniän Eräveikot                                45

5. Lyytikkä Pekka                 Ms. Kytät ry                                         42

6. Kuhno Kari                                       Henkilöjäsen                                         22

7. Hautakangas Kari                            Muurasjärven Metsästäjät                 22

8. Paananen Vesa                                 Sorvasolan Erä                                     22

9. Häkkinen Tapio                                Uuraisten Erämiehet                            22

10. Hyödynmaa Jussi                          Haapamäen Metsästysseura              22

11. Jämback Markku                            Ms. Havukka ry                                    21

12. Orava Tero                                      Muurasjärven Metsästäjät                 20

13. Koskela Arto                                  Lapinjärven Metsästysseura             20

14. Hämäläinen Heikki                         Putaan Erämiehet                                 20

15. Tiainen Lasse                                 Horon Erämiehet                                  19

16. Turpeinen Paavo                            Muurasjärven Metsästäjät                 16

17. Vepsäläinen Jari                             Valkolan Jahti                                       16

 

M50

1. Poikonen Markku                             Ms. Havukka ry                                    43 (14)

2.  Hytönen Eino                                  Koiviston Eränkävijät                          43 (13)

3. Hiltunen Timo                                   Sumiaisten Urheilumetsästäjät           43 (5)

4. Kovanen Jukka                                 Erä-Äijät                                                39

 

M60

1. Kokkinen Antero                             Ms. Havukka ry                                    46 (10)

2. Pohjonen Risto                                 KarMAS                                                46 (9)

3. Laahanen Mauri                               Louhun Eräpojat                                  39

4. Paananen Olavi                                P-S                                                          21

5. Kakki Tauno                                     Valkolan Jahti                                       19

6. Vikström Veli                                     Vesangan Erämiehet                            18

7. Laine Markku                                    KeuSA                                                   17

8. Jokinen Pertti                                    Uuraisten Erämiehet                            16

9. Kauppinen Jorma                             Louhun Eräpojat                                  16

 

M70

1. Aalto Mikko                                      Ms. Lento                                              29

 

 

 

Metsästystrap

 

S16

1. Tiainen Lauri                                     Horon Erämiehet                                  31

2. Hautakangas Aku                            Muurasjärven Metsästäjät                 13

 

M20

1. Paanala Tero                                     Kuukan Erämiehet                                20

2. Paanala Anssi                                   Kuukan Erämiehet                                16

 

M

1. Sahlström Jussi                                Viitasaaren metsästysseura                42

2. Jämback Markku                              Ms. Havukka ry                                    39

3. Hautakangas Kari                            Muurasjärven Metsästäjät                 38 (1)

4.  Laahanen Vesa                                Louhun Eräpojat                                  38 (0+1)

5. Häkkinen Tapio                                Uuraisten Erämiehet                            38 (0+0)

6. Paananen Vesa                                 Sorvasolan Erä                                     36

7. Orava Tero                                        Muurasjärven Metsästäjät                 19

8. Halla-aho Jarmo                                Muurasjärven Metsästäjät                 19

9. Rutanen Teppo                                                Vehniän Eräveikot                                19

10. Lyytikkä Pekka                               Ms. Kytät ry                                         19

11. Hyödynmaa Jussi                          Haapamäen Mets.seura                      17

12. Nieminen Teijo                               Ilomäen Erä                                           17

13. Tiainen Lasse                                 Horon Erämiehet                                  16

14. Vepsäläinen Jari                             Valkolan Jahti                                       14

15. Koskela Arto                                  Lapinjärven Metsästysseura             13

16. Turpeinen Paavo                            Muurasjärven Metsästäjät                 2

 

M50

1. Poikonen Markku                             Ms. Havukka ry                                    37

 

M60

1. Varis Aimo                                        Kiminki-Mäntylän Eräpojat                41

2. Kauppinen Jorma                             Louhun Eräpojat                                  36

3. Pohjonen Risto                                 KarMAS                                                35

4. Paananen Olavi                                P-S                                                          18

5. Vikström Veli                                     Vesangan Erämiehet                            18

6. Laine Markku                                    KeuSA                                                   15

7. Kekki Tauno                                     Valkolan Jahti                                       10

 

M70

1. Aalto Mikko                                      Ms. Lento                                              24